6.7. Kluczowe Kwestie

 
Wróć         nastepny
 
 
 
   Emocje są biologicznymi i poznawczymi zjawiskami lub zdarzeniami, które mają konsekwencje społeczne, dlatego im więcej wiesz o swoich emocjach, tym łatwiej będzie je kontrolować w obliczu emocji osoby, którą się opiekujesz.
 
   Ważne jest, aby opiekunowie rozumieli uczucia i emocje tych, którymi się opiekują. W związku z tym, należy zrozumieć z jakimi trudnościami przychodzi im się zmagać, oprócz ewentualnych emocji egzystencjalnych związanych z relacją opiekun-odbiorca.
 
   Inteligencja emocjonalna jest niezbędna, aby być w stanie identyfikować, kontrolować i zarządzać własnymi emocjami, a także emocjami innych.
 
   Opiekując się drugą osobą, nieustannie stawiasz sobie wyzwania, doświadczając różnych emocji, dlatego ważne jest, aby zarządzać nimi mądrze i skutecznie.
 
   Ze względu na zmiany fizyczne i psychiczne komunikacja z osobami starszymi wymaga dużo cierpliwości i czasu. Ważne jest, aby pamiętać, że skuteczna komunikacja z osobami, którymi się opiekujesz, stymuluje i motywuje ich, a także poprawia jakość ich życia.
 
 
 
 
Wróć         nastepny
 

progress bar

Inteligencja Emocjonalna przy Opiece nad Starszymi:
90% ukończone