8.9. Jak Można Zapobiec Wykluczeniu Społecznemu?

 
Wróć         nastepny

cartoon

‘Shepperd’s Shiny White: Farba do wełny instant.’

 

Aby uniknąć wykluczenia i poczucia samotności oraz braku zrozumienia, ważne jest, aby nie zapominać o poniższych kwestiach:

 
Ustal priorytety odnośnie swoich codziennych zadań
 
Aby móc sprawować opiekę nad bliskimi w jak najlepszy sposób; musisz czuć się pewny i silny. Dlatego ważne jest, aby zarezerwować w swoich planach odrobinę czasu dla siebie. Musisz móc cieszyć się wolnym czasem i zajęciami, które dodają Ci energii i pomagają ci się zrelaksować.
 
 
Nie zaniedbuj swoich potrzeb fizycznych
 
Staraj się ćwiczyć co najmniej pół godziny dziennie; możesz uprawiać swój ulubiony sport lub wybrać się na spacer. Oprócz tego, staraj się dobrze wysypiać. Uważa się, że siedem godzin to średnia ilość czasu potrzebnego na dobry sen u osoby dorosłej. Upewnij się również, że Twoje nawyki żywieniowe są odpowiednie i nie lekceważ diety.
 
 
Dbaj o zdrowie duchowe i psychiczne
 
Aby sprawdzać się jako opiekun, musisz zaspokajać swoje potrzeby w różnych wymiarach. Znajdź czas na hobby i spotkania towarzyskie oraz nie zapominaj o dbaniu o siebie.
 
 
Proś o pomoc jeśli jej potrzebujesz
 
Istnieje wiele grup wsparcia, które mogą pomóc ci w roli opiekuna, a oprócz tego, mogą one pozwolić Ci na nawiązanie nowych kontaktów i znajomości.

Prestige Nursing Care, 2019
 
 
 
Wróć         nastepny
 

progress bar

Wypalenie, Depresja oraz Wykluczenie Społeczne u Opiekuna:
77% ukończone